Protectu

Protectu

Protectu je 24-hodinová služba vzdálené pomoci pro osoby, které se mohou ocitnout v život ohrožující situaci nebo v nouzovém stavu, kdy si nedokážou pomoci samy. Je vhodná pro seniory a pro osoby se zdravotními nebo pohybovými problémy.

Prostřednictvím chytrého zařízení, které uživatel nosí u sebe, je v nepřetržitém kontaktu s týmem asistentů připraveným pomoci 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Chytré zařízení Protectu je speciální telefon s jednoduchým ovládáním pomocí jednoho tlačítka. Většina uživatelů ho nosí na krku, ale je možné jej nosit i u opasku nebo na paži. Slouží ke zprostředkování kontaktu s naším asistenčním centrem 24 hodin denně po 7 dní v týdnu.

Průběh asistence:

Uživatel u sebe nosí chytré zařízení. Ocitne-li se v nouzové situaci, uživatel stiskne SOS tlačítko na chytrém zařízení, čímž vyšle nouzový signál do asistenčního centra.

V případě, že uživatel není schopen přivolat pomoc sám, zařízení dokáže díky pokročilým funkcím samo rozpoznat, že se uživatel ocitl v krizovém stavu. Po obdržení nouzového signálu proběhne automatické určení polohy uživatele a v průměru do 1 minuty se s uživatelem spojí vyškolený asistent. Rozhovor mezi uživatelem a asistentem probíhá přímo prostřednictvím chytrého zařízení, ze kterého byl vyslán nouzový signál. Díky tomu, že je asistent na řešení krizových situací vyškolený, disponuje informacemi o zdravotním stavu uživatele, zná jeho polohu a má všechny potřebné kontakty, dokáže vzniklou situaci řešit rychle a efektivně a nabídnout adekvátní pomoc.

Po dohodě s uživatelem posílá asistent na určené místo správně zvolenou pomoc. I v případě, kdy uživatel nereaguje, naši asistenti situaci řeší. Primárně jsou kontaktováni rodinní příslušníci, které má uživatel uložené ve svém seznamu kontaktů první volby. Pokud si to situace vyžaduje a rodina v daný moment nemůže na místo dorazit osobně, přivolá asistent jiný veřejný subjekt, který dokáže situaci řešit potřebným způsobem. Jedná-li se o zdraví nebo život ohrožující situaci, předá asistent veškeré informace rychle a efektivně tísňové lince 112.

 

 

 

Technologie Protectu je využívána i ve službě Náš Slunovrat, která zajišťuje komplexní podporu osob se sníženou soběstačností.

 

 

Více informací o Protectu naleznete také na oficiálních stránkách produktu.